O nás               Ponuka              Program               Herci               Galéria              Referencie             Kontakt

Svetoznámy román anglického spisovateľa Daniela Defoa patrí k najvýznamenejším románom svetovej literaúry. Dielo napísané v roku 1917 sa ku koncu 19. storočia stalo najprekladanejším románom západnej literatúry vôbec, a počet jeho rôznych literárnych, obrazových, divadelných a filmových  adaptácií presahuje číslo 1000. Osudy stroskotanca Robinsona Crusoa nesú základné posolstvá morálky našej "európskej" civilizácie a autorovi sa podarilo vytvoriť ikonickú postavu s ktorou sa už storočia konfrontujú tak obyčajní čitatelia, ako aj literárny vedci a filozofi.
Robinson je človek -  ktorý na pustom ostrove odrezanom od zvyšku sveta hľadá a nachádza to najlepšie zo seba samého.
Robinson Fero Crusoe
Robinson Fero Crusoe, vzbudzuje nie len záujem o toto dielo, ale snaží sa mladému divákovi  priblížiť podstatu Robinsonovho literárneho príbehu a nájsť v ňom paralely k dnešku.  Divadelný príbeh roztvorí dušu hrdinu Fera, ktorý je pred dôležitým životným momentom.  Ferovi sa zdá, že nič nemá zmysel a najradšej by bol niekde sám, kde by mu všetci dali pokoj. Učiteľka mu požičia román Daniela Defoa a Fero ho začne čítať. Ako ho číta, niečo sa vjeho vnútri mení - cez príbeh románového Robinsona si uvedomuje, čo je v jeho živote dôležité, ako nástrahy ponúka dnešný svet. Na konci divadelného príbehu (a konci čítanej knihy) ho čaká dar - príde na to, čím by chcel byť.

Divadelná inscenácia Robinson Fero Crusoe hovorí jazykom zrozumiteľným pre mladých ľudí a nachádza neuveriteľné spojitosti medzi súčasným životom mladých a životom literárneho historicky, situačne a morálne vzdialeného hrdinu  Robinzona. Inscenácia divadelnými prostriedkami odhaľuje podstatné veci z Defoeovho románu.
Ponúkame súčasný príbeh súčasného chalana spolu so základmi príbehu Robinsona Crusoa. Inscenácia pôsobí poučne, zábavne a motivačne. Môže byť stimuláciou k rozhovorom o témach dôležitých pre dnešných mladých ľudí.

Inscenácia je vhodná ako doplnok učiva predmetov literatúry a estetiky či spoločenskej náuky.
       O nás           Repertoár              Ponuka               Ľudia               Galéria              Referencie             Kontakt
Hrajú: Roman Mihálka a Peter Szutyányi
Réžia: Kalinka Búr
Dramaturgia: Roman Slanina
Scénografia a kostýmy: Ildikó Ferová
Technická spolupráca: Tibor Lajgút
Trvanie inscenácie: 55 min.
Určené pre: Žiakov 2. stupňa ZŠ

Robinson Fero Crusoe je moderná divadelná adaptácia na motívy slávneho románu. Rozpráva príbeh ôsmaka Fera, ktorý stojí pred dôležitým rozhodnutím - mal by prísť na to, čím by chcel v živote byť.
Web Page Maker, create your own web pages.